Anasayfa / Politika / İmamoğlu’nun katıldığı iftar yemeğinde, Karamollaoğlu açıkladı

İmamoğlu’nun katıldığı iftar yemeğinde, Karamollaoğlu açıkladı

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin düzenlediği iftar programına katıldı. İftarda sorularımızı yanıtlayan eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, “YSK’nin kararı beni hiç tatmin etmedi. 23 Haziran’da da 31 Mart’taki sonucun değişeceğini sanmıyorum” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu bu gece Saadet Partisi (SAADET) tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

SAADET Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul adayı Necdet Gökçınar’ın da katıldığı iftarı partinin İstanbul İl Başkanlığı düzenledi.

İftara CHP’li Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, eski Refah Partisi milletvekili Emin Şirin ve Ahmet Özal da katıldı.

AK Parti Adayı Binali Yıldırım hem yazılı hem sözlü olarak davet edildiği iftar programına katılmadı. Yıldırım, iftara gönderdiği mesajda, başka bir programı nedeniyle iftara katılamadığını belirtti.

 

AHMET ÖZAL: 23 HAZİRAN’DA AYNI SONUÇ ÇIKACAK

Eski cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal iftarda yaptığımız sohbette, “23 Haziran’da tercihiniz buradaki adaylara mı yoksa başka bir adaya mı olacak?” sorumuza, “O bana kalsın. Ama şu kadarını söyleyeyim YSK’nin kararı beni hiç tatmin etmedi. 23 Haziran’da da 31 Mart’taki sonucun değişeceğini sanmıyorum” dedi.

SAADET İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim’in ardından kürsüye gelerek bir selamlama konuşması yapan Ekrem İmamoğlu, “Ben İstanbul’umuzda önümüzdeki seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. İmamoğlu, katılımcılardan bayram sonunda oy kullanmayı ihmal etmemelerini istedi.

İmamoğlu’nun konuşmasın ardında kürsüye gelen Necdet Gökçınar da, aileler arasında bile anlaşmazlığa neden olan kutuplaşmanın son bulmasını dilediğini söyledi.

KARAMOLLAOĞLU: FEDAKARLIK ETMEDEN DEĞİŞİM OLMAZ

SAADET Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise, “Şükür karnımızı doyurduk. Bizden daha lüks iftarlar açanlar var ama iftar için iki lokma ekmek bulamayanlar da var” diyerek Suriye, Filistin ve Yemen gibi ülkelerde yaşanan ça-tışmalara dikkat çekti.

Karamollaoğlu, “Beni asıl üzen, artık dışarıdan gelen birileri değil kendi kendimizi kat-lediyoruz. Libya’da, Suriye’de kimler sav-aşıyor?” dedi.

Karamollaoğlu sadece Müslümanlar için değil bütün insanlar için, mazlumlar konuştuğunu ifade ederek, “Hz. Muhammed ‘Komşun açken sen tok yatma’ dediğinde. Komşuna dini sor dememiş” şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, “Velilerin başına bir zal-imi getiremezsiniz, zal-imlerin başına da bir veli gelmez zaten. Ama Cenabı Hak müminler istemezse değişimi vermez. Fedakarlık etmeden değişim olmaz” dedi.

İmamoğlu iftardan ayrılırken Saadet Partililerle sohbet etti ve aracına binişi sırasında alkışlandı.

Kontrol Edin

Kayyım, misafirlerine 600 bin liralık gümüş hediye almış

Mardin’de belediye başkanlığı ikinci kez Ahmet Türk’ün elinden alındı ve yerine bir kez daha Mardin …