Anasayfa / Politika / İstanbul seçiminde SAADET hesabı

İstanbul seçiminde SAADET hesabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçlarını değerlendirmek için Kızılcahamam’da düzenlenen kampta hedef aldığı isimlerden biri Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ydu.

Erdoğan, Karamollaoğlu’nun Çamlıca tepesine 60 bin kişilik camii yapılması ve küçük şehirlere üniversite açılması yönündeki eleştirilerine, “Tarih bilmez”, “Ey zavallı”, “Siyasetten nasibini almamış” sözleriyle yanıt verdi, “Ben inanıyorum ki bunlara oy verenler de herhalde hesaba çekeceklerdir” dedi.

Erdoğan’ın Karamollaoğlu’na ağır sözlerle yüklenmesi kulislerde yenilenmesi için büyük mücadele verilen İstanbul seçimlerine hazırlık olarak yorumlandı. İstanbul seçim sonuçlarında Saadet Partisinin 100 binin üzerinde oy aldığına dikkat çekenler, “SAADET aday çıkarmamış olsa AK Parti’nin İstanbul’u kazanma ihtimali çok yüksekti” yorumu yaptı. Bu tabloda İstanbul sonuçlarında etkisi bulunan SAADET’in seçimin yenilenmesi durumunda alacağı tavır merak konusu oldu.

Necdet Gökçınar

Saadet Partisi’nin adayı Necdet Gökçınar’ı istifa yoluyla geri çekebileceği yönündeki iddialara ise parti yöneticileri, “Herkes gönlünde ne varsa onu söylüyor. Bizim tutumumuz net” diye yanıt verdi.

Kaynak: Duvar

Kontrol Edin

Cemil Bayık’tan, HDP önünde eylem yapan ailelere ilişkin açıklama

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, HDP Diyarbakır İl Binası önünde annelerin eylem yapmasına …