Anasayfa / Politika / İYİ Parti’den Türkiye İttifakı açıklaması

İYİ Parti’den Türkiye İttifakı açıklaması

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bu sabah yaptığı yazılı açıklamaya yanıt vererek, “Muhalefetin Cumhur İttifakı’na karşı herhangi bir organize sal-dırısı yoktur. Türkiye ittifakı meselesini de Sayın Cumhurbaşkanı gündeme getirmiştir. Eğer rahatsızlığı Türkiye ittifakı ise bunu ortaya koyan ortağında aramalıdır bu organize sal-dırıyı” dedi. Paçacı, “YSK’yi bir an önce 31 Mart’ta sandıktan çıkan İstanbullu seçmenlerin iradesini ilan etmeye davet ediyorum” dedi.

Cihan Paçacı, İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak, tüm basın emekçilerine özgür bir çalışma ortamı diledi. Basın emekçilerinin sorunlarının bulunduğunu belirten Paçacı, İYİ Parti olarak sorunların çözümünde basın emekçilerinin yanında olduklarını vurguladı. Paçacı, emeklilikte yaşa takılanlar konusunun kanayan bir yara olduğuna değinerek, sorunun giderilmesi için İYİ Parti tarafından yapılan girişimlerin AK Parti ve MHP tarafından en-gellendiğinin altını çizdi.

‘SEÇMENLERİN İRADESİNİ İLAN EDİN’

İYİ Parti Genel Sekreteri, “AK Parti’nin seçim sonuçlarını kabullenmediğini ve itirazlarla kesin sonuçların açıklanmasını engellediğini” belirterek, bu durumun toplumun demokrasiye ve sandığa olan inancını zayıflattığını kaydetti. Seçimlerin kesin sonuçlarının açıklanmamasının millet iradesinin tecellisini engellediğini belirten Paçacı, “Her geçen gün sosyal huzurumuz ve ekonomimiz ya-ra almaktadır. YSK’yi bir an önce 31 Mart’ta sandıktan çıkan İstanbullu seçmenlerin iradesini ilan etmeye davet ediyorum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Cumhur İttifakı’na yönelik bilinçli ve organize bir saldırı olduğuna ve “Millet İttifakı’nın terörle iş birliği yaptığı” sözlerinin sorulması üzerine Paçacı şunları söyledi, “Cumhur İttifakı’na organize bir sal-dırı yok. Eğer Cumhur İttifakı’na sal-dırı, Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye ittifakı ise o sal-dırıyı demek ki organize bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanı yapmaktadır. Yani muhalefetin Cumhur İttifakı’na karşı herhangi bir organize sal-dırısı yoktur. Türkiye ittifakı meselesini de Sayın Cumhurbaşkanı gündeme getirmiştir. Eğer rahatsızlığı Türkiye ittifakı ise bunu ortaya koyan ortağında aramalıdır bu organize sal-dırıyı. Millet İttifakı’nın terörle ilişkilendirilmesi son derece saçma ve abesle iştigal bir konudur. Millet İttifakı, milletiyle bütünleşen iki siyasi partinin güç birliğidir. Bu tür su-çlamaları kabul etmek mümkün değildir.”

‘OLAĞANÜSTÜ KURULTAY YOK’

Paçacı, İYİ Parti Kurucular Kurulu üyelerinden oluşan partililerin olağanüstü kurultayı toplantıya çağırmasına ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine, “İYİ Parti’nin gündeminde olağanüstü kurultay yoktur. Her önüne gelenin olağanüstü kurultay talebini basın yoluyla iletmesi doğru değildir. Olağanüstü kurultayın toplanma yolları tüzüğümüzde bellidir. Tüzük hükümleri uyarınca gerekli imzaları toplarlarsa olağanüstü kurultaya her zaman gidebiliriz ama basın yoluyla yapılan bu tür çağrılar karşılık bulmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …