Anasayfa / Politika / İyi Partili Aydın’dan HDP’li Kurtulan’a: Kendi gücümüzle parlamentoya girdik

İyi Partili Aydın’dan HDP’li Kurtulan’a: Kendi gücümüzle parlamentoya girdik

İYİ Parti’li Aydın, HDP’li Fatma Kurtulan’ın İYİ Parti’ye yönelik sözlerine ilişkin, ‘HDP Grup Başkanvekilinin partimize yönelik sözleri asılsızdır, mesnetsizdir’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ın “O koltuklarda HDP seçmeninin oyları sayesinde oturuyorsunuz” sözlerine yanıt verdi.

İYİ Parti’nin seçimler kendi adaylarıyla girdiğini ve “kendi gücü ile” parlamentoda temsil edildiğini belirten Aydın, Kurtulan’ın partilerine “if-tira” attığını savundu.

HDP ile yollarının hiçbir zaman kesişmediğini vurgulayan Aydın, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Parti 24 Haziran seçimlerine Millet İttifakı çatısı altında kendi adaylarıyla girmiş, kendi gücü ve kudretiyle parlamentoda temsil edilmeye hak kazanmış bir partidir. Bu gerçek apaçık ortada iken HDP Grup Başkanvekilinin partimize yönelik sözleri asılsızdır, mesnetsizdir ve açık bir if-tira niteliği taşımaktadır.

 

İYİ Parti 31 Mart yerel seçimlerine de Millet İttifakı ile birlikte yine kendi adaylarıyla girmiş. Türkiye genelinde aldığı yüzde 7,45 oy oranıyla AK Parti ve CHP’nin ardından 3. büyük parti olmuştur.

İktidar ve ortağı tarafından sıkça dillendirilen if-tira niteliğindeki al-çak bir iddianın seçimler bitmesine rağmen bu sefer başka ağızlar aracılığıyla sürdürülüyor olması manidardır.

Bebek ka-tiliyle birlikte kaleme aldıkları bir mektubu sözde bir akademisyen aracılığıyla milletimize duyuranlar, kırmızı bültenle aranan 74 şe-hidimizin ka-tili bir teröristi devletin televizyonu TRT’ye çıkaranlar, anlaşılan odur ki aynı tezgahı şimdi de HDP sözcüsü üzerinden sürdürme gayreti içindeler.

Bebek kat-ilinin mektubuna sarılarak İmralı’daki ca-niye “manevi lider” pozisyonu biçip seçmen iradesini yönlendirmeye çalışanlar ile terör örgütünün içerisindeki iktidar mücadelesine dertlenip bu mücadelede taraf olanlarla yolumuz kesişmemiştir ve kesişmeyecektir!

24 Haziran’da Millet İttifakı’nın bir parçası olarak kendi amblemi ve adaylarıyla seçime katılan İYİ Parti’nin, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı da Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’dir.

İYİ Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde de, yenilenen İstanbul seçimlerinde de duruşu gayet açık ve nettir. Dolayısıyla İYİ Parti’nin aldığı her oy, partimizin duruşuna ve İYİ bir Türkiye’ye inanmış vatandaşlarımıza aittir.

HDP hiçbir şekilde Millet İttifakı’nın bir parçası olmamıştır. Hele hele HDP’nin İYİ Parti’ye kaybettirmek üzere bir seçim stratejisi güttüğü bizzat kendileri tarafından açıklanmıştır. Hatırlanacağı üzere HDP, Millet İttifakı’nda İYİ Parti’ye bırakılan her seçim çevresinde aday çıkarmıştır.

Aziz Türk milleti, iktidar eliyle yürütülen kara propagandanın ve bu kara propagandaya aracılık, paydaşlık ve borazanlık edenlerin farkındadır.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …