Anasayfa / Politika / Kadir İnanır’dan çözüm süreci açıklaması: Bugüne kadar hiç yanılmadım

Kadir İnanır’dan çözüm süreci açıklaması: Bugüne kadar hiç yanılmadım

Türkiye sinemasının en öemli isimlerinden biri ve çözüm sürecinin akil insanlarından olan Kadir İnanır, yeniden bir çözüm sürecine girileceğini belirterek, “İnanıyorum. Bugüne kadar yanılmadım, inşallah yine yanılmam” dedi.

Hürriyet’e konuşan Kadir İnanır, barış için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğünü belirterek “İnsan hakları savunucusu olarak hatırlanmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İnanır, “Bu topraklarda yaşayan bütün kimliklerin, kültürlerin kıymetini bilmeliyiz, herkes için eşit fırsat yaratabilmeliyiz” diye belirtti.

Kendisi ve içinde yer aldığı akil adamların yanlış yansıtıldığını ifade eden İnanır, “Yolumdan çevirmek için beni yormaya, kızdırmaya çalışanlar oluyor. Bilsinler ki kızmıyorum, yorulmuyorum. İnsanların en doğal hakkıdır, savunduğum düşünceleri kabul etmeyebilirler. Bizim ekipte her düşünceden insan vardı” diye konuştu.

Kadir İnanır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kimse değişik yapılardan oluşan koca bir ülkenin tamamına bir gözle, bir açıdan bakmanın, bir kısmını sistem dışı bırakmanın savunucusu olamaz. Belki daha çok anlamak, daha çok düşünmek, daha çok empati kurmak sevgimizi derinleştirir ve ‘barış’a giden yolu çabuklaştırır. O zaman, ellerimizi, kalplerimizi barış için birleştirme zamanıdır.”

Aktif siyasetten birçok teklif aldığını belirten İnanır, “Çok teklif aldım. Çiftçisinden işçisine, ekonomistinden sanayicisine, sporcusundan sanatçısına toplumun gerçek dinamikleri vardır ve ülkeyi yönlendirecek olan bu dinamiklerdir” dedi.

Yerel seçimlerin sonuçlarını doğru tahmin ettiğini vurgulayan İnanır, seçmenin mesajını şöyle okuduğunu belirtti:

“En önemlisi, halk herkesi barışa, barışmaya davet etti. Gerilim istemiyor. Ekonomik huzur istiyor. Böyle olursa bütün sıkıntıları aşacağız demek istedi. Tabii şunu bilmemiz gerekiyor. Türkiye’nin birinci partisi AKP’dir. Bir şey yapılacaksa onu yanımıza almadan yapamayız.”

Türkiye’nin yeniden bir çözüm sürecine gireceğini düşündüğünü de söyleyen Kadir İnanır, “İnanıyorum. Bugüne kadar yanılmadım, inşallah yine yanılmam” ifadelerini kullandı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …