Anasayfa / Politika / HDP il binasına bu kez Müge Anlı’dan sonuç alamayan bir anne gitti

HDP il binasına bu kez Müge Anlı’dan sonuç alamayan bir anne gitti

HDP binası önünde bekleyen annelerden Ayten Elhamam, çocuğunun kaybolması ile ilgili şüphelendiği kimsenin olmadığını belirterek, ATV’de yayınlanan Müge Anlı’nın programından bir sonuç alamayınca il binası önüne geldiğini söyledi.

Emniyetin yönlendirmesiyle 2 Eylül’den bu yana çocuklarının dağa gönderildiğini iddia eden aileler, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü binası önündeki eylemleri sürüyor. Ailelerle birlikte her gün parti binası önünde kamp kuran Anadolu Ajansı (AA) ve televizyon kanalları ATV, A Haber’in bekleyen ailelerin sayılarının artığı yönünde servis ettiği haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

BASIN ÇOK DİYE HDP ÖNÜNE GELDİ

AA’nın bugün 17 ailenin HDP binası önünde beklediği şeklinde geçtiği haberlerde, söz konusu bazı ailelerin il binası önündeki kameraları fırsat bilerek kayıp olan çocuklarını bulma umuduyla geldikleri anlaşıldı. Bu annelerden biri Ayten Elhamam. Elhamam ajansımıza verdiği röportajda 2 yıl önce “İşe gidiyorum” diye evden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan oğlu Bayram Elhamam (20) için HDP binası önüne geldiğini açıkladı. Elhamam, elinde oğlu Bayram’ın bir fotoğrafıyla geldiği HDP binası önünde birçok televizyon ve haber ajansına “Şüphelendiğim kimse yok” diye açıklama yaptı. Önce kayıp başvurusu yapan, bir sonuç alamadığından çeşitli televizyon ve ajanslara çıkan ve ATV’de yayınlanan Müge Anlı’nın programına başvuran Elhamam, buralardan bir sonuç alamayınca çok sayıda kameranın bulunduğu HDP binası önüne geldi.

‘ŞÜPHELENDİĞİM KİMSE YOK’

Elhamam, geliş nedenini şöyle anlattı: “Oğlumun siyasetle bir alakası yok. Bende burada bu annelere katıldım, çünkü burada basın çok. Belki bir gören olur diye. Şüphelendiğim kimse yok. Umarım sizin aracılığınızla bir haber alırız. Bende burada bu annelere katıldım, hani basın burada çok, belki bulunur. Oğlum için buradayım. Buraya geldim, ne bileyim belki burada da gören, duyan olur. Şüphelendiğim kimse yok, çünkü ben oğlumu işe yolculadım. Bekliyoruz inşallah bir gören, duyan olur, bize haber verir.” (MA)

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …