Anasayfa / Politika / Kayyımın atadığı müdür paraşütleri götürmüş

Kayyımın atadığı müdür paraşütleri götürmüş

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde gençlerin eğitimi için alınan beş adet yamaç paraşütünün kayyım zamanında Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü görevini yürüten Burak Bahadır Tuzlu tarafından götürüldüğü ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, 31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmasının ardından kayyım dönemine ilişkin inceleme başlatıldı. İncelemede kayyım döneminde Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesindeki Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’ne getirilen Burak Bahadır Tuzlu’nun belediyeye ait 80 bin TL değerindeki 5 adet yamaç paraşütünü kendisiyle götürdüğünü tespit edildi.

Söz konusu paraşütlerin eğitmen Hüseyin Yıldız tarafından Derik’te 45 kişilik bir öğrenci grubuna eğitim vermek için teslim alındığına dair belgeye ulaşıldı. Yeni yönetim, bunun üzerine Yıldız’dan paraşütleri geri istedi. Yıldız, aradan geçen süreye rağmen getireceğini söylediği paraşütleri geri getirmedi. Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün yeni yönetimi bunun üzerine Yıldız’la görüşme aldı. Yıldız, söz konusu görüşmede paraşütleri getirmek istediğini, ancak kayyum dönemindeki kurum müdürü Burak Bahadır Tuzlu’nun paraşütleri istediğini ve ona götürdüğünü aktardı.

Yeni yönetim, daha sonra Tuzlu’dan paraşütleri teslim etmesini istedi. Ancak, Tuzlu paraşütleri iade etmedi. Belediyenin önümüzdeki günlerde paraşütlerin teslim edilmemesi durumunda su-ç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Öte yandan, müdürlüğün demirbaş listesinde bulunan birçok elektronik malzemenin de merkezde olmadığı bilgisine ulaşıldı. İncelemelerin devam ettiği müdürlükte, şu ana kadar bir adet drone ile bir adet fotoğraf makinesinin kaybolduğu öğrenildi.

Kontrol Edin

Cemil Bayık’tan, HDP önünde eylem yapan ailelere ilişkin açıklama

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, HDP Diyarbakır İl Binası önünde annelerin eylem yapmasına …