Anasayfa / Ekonomi / Kayyum borcu nedeniyle o ilde sular kesildi

Kayyum borcu nedeniyle o ilde sular kesildi

Kayyum döneminden kalan elektrik borçları nedeniyle DEDAŞ belediyenin su kuyularında bulunan içme suyu pompalarına giden elektriği kesti. Kesintinin giderilmesi ardından belediye eşbaşkanları Batman halkından özür diledi.

Batman’da kayyum döneminden kalan elektrik borçları nedeniyle DEDAŞ belediyenin su kuyularında bulunan içme suyu pompalarına giden elektriği kesti. Bunun üzerine Batman kısa süreliğine susuz kaldı. Saat 10.00 civarında yapılan kesinti sonrası yaşanan kısa süreli su kesintisine belediye yetkilileri müdahale ederek jeneratörleri devreye sokmasıyla kesinti giderildi.

EŞBAŞKANLARDAN YAZILI AÇIKLAMA

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Batman Belediyesi Eş Başkanları Songül Korkmaz ile Mehmet Demir, DEDAŞ kararının yanlış olduğunu belirtti. Yaşanan yanlışlığa rağmen su kesintisi için halktan özür dileyen eş başkanlar, “Belediyemiz en kısa sürede aynı durumun tekrar etmemesi için gerekli önlemleri alacaktır. DEDAŞ’ın elektrikleri kesmesinden sonra Belediyemiz jeneratörleri devreye alarak su pompalarına elektrik vermeye başlamış ve su pompalama işlemi tekrar başlamıştır. Ancak aradaki boşluktan dolayı su kesintisi yaşanmıştır. Kesintinin, DEDAŞ’ın elektriklerimizi kesmesinden kaynaklandığını en kısa sürede kentin su ihtiyacının sağlanacağını ve bu durumun tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri alacağımızı halkımıza saygıyla duyururuz” dedi.

kaynak:Mezopotamya Ajansı

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …