Anasayfa / Politika / Kayyum o araziyi değerinin altında sattı

Kayyum o araziyi değerinin altında sattı

Kayyumun, 22 Mart’ta ihaleye çıkardığı belediyenin en değerli arsasının satış işlemini de seçimlerden hemen önce gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
Kayyum yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ın mazbataları, AK Partinin itirazları nedeniyle henüz verilmedi. Hala eşbaşkanlara devri yapılmayan ve İçişleri Bakanlığı tarafından atanan kayyum Vali Mustafa Yaman’ın yönetiminde bulunan belediyede, yeni atamalar yapılarak kimi taşınmazların devri devam ediyor.

DEĞERİNİN ALTINDA SATILDI

Merkez ilçe Artuklu’ya bağlı Yalım Mahallesi’nde bulunan ve kentin en işlek bölgesi olan Mardin Park AVM’nin hemen bitişiğinde yer alan bin 513,84 metrekare genişliğindeki arsanın satışı 2 milyon 250 bin TL’ye gerçekleşti. Belediyenin en değerli taşınmazları arasında gösterilen ve 3 milyon TL değeri bulunan arsanın satışı, böylece muayyen bedel olarak belirlenen 2 milyon 240 bin 480 TL’nin biraz üstünde satılmış oldu.

ARSAYI İSTEYEN KATILMADI BAŞKASI ALDI

Söz konusu arsa AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya’ya yakınlığıyla bilinen Nurullah Çelebioğlu tarafından yapılan başvurunun ardından ihaleye çıkarılmıştı. Ancak, Çelebioğlu’nun “belirlenen fiyatı yüksek bulduğu” gerekçesiyle ihaleye katılmadığı öğrenildi.

Çelebioğlu’nun yerine, yine kayyum ile çalışan bir başka firmanın sahibi olan Murat Eryağma’nın ihaleye katıldığı kaydedildi. İhale açılış fiyatını bir defa arttırarak, arsayı satın alan kişi Eryağma’nın, geçici teminat bedeli olan 67 bin 215 TL’yi yatırdıktan sonra 28 Mart tarihinde tapusunu aldığı öğrenildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …