Anasayfa / Politika / Kayyum sonrası HDP’li Kızıltepe Belediye Eşbaşkanı’nın ilk icraatı bakın ne oldu

Kayyum sonrası HDP’li Kızıltepe Belediye Eşbaşkanı’nın ilk icraatı bakın ne oldu

Kayyum döneminde Kızıltepe Belediye binası etrafına yapılan 2 metre yükseklikteki duvarın yıkımına başlandı. HDP’li Belediye Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz duvara ilk balyozu vurdu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, belediyeye atanan kayyum tarafından bina etrafına örülen 2 metre yükseklikteki duvarların yıkımına başlandı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Belediye Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Belediye Meclis üyeleri ve bazı yurttaşlar da yıkımın yapıldığı sırada hazır bulundu. Eşbaşkan Yılmaz, duvara ilk balyoz darbesini vurdu. Sırasıyla Belediye Meclis üyeleri ve yurttaşlar da ellerine aldıkları balyozlarla duvara darbeler indirdi.

‘HALKIMIZIN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA YIKMAYA BAŞLADIK’

Duvarın yıkımına ilişkin açıklamada bulunan Eşbaşkan Yılmaz, belediyenin halka açık olması gerektiğine işaret ederek, “Biz seçim çalışmaları yaptığımızda halkımızın bir talebi vardı. ‘Biz belediyeye gittiğimizde kendimizi ce-zaevinde hissediyoruz. Psikolojik olarak kendimizi rahat hissetmiyoruz’ diyorlardı. Tek istekleri bu duvarların yıkılmasıydı. Biz de halkımızın talebi doğrultusunda bu duvarı yıkmaya başladık. Halkın kendisini özgür hissetmesi gerekiyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR ÖNÜNDEKİ BARİYERLER KALDIRILDI

Öte yandan, HDP yönetimine geçen Mardin Büyükşehir Belediyesi önündeki bariyerler de sabah saatlerinden itibaren kaldırılmaya başlandı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …