Anasayfa / Politika / Kayyumdan mazbatayı alan ‘Komünist Başkan’a sürpriz

Kayyumdan mazbatayı alan ‘Komünist Başkan’a sürpriz

Dersim’de TKP listelerinden girdiği seçimleri kazanan ve belediye başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, günlerdir süren oyalamanın ardından mazbatasını aldı. Maçoğlu, kendisini tebrik edecek kişilerden, çiçek almak yerine Sokak Hay-vanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışta bulunmalarını istedi.

Türkiye’nin ilk ve tek TKP’li il belediye başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, bir grup partiliyle sabah saatlerinde adliyeye gidip, Merkez İlçe Kurulu Başkanı Satı Taşkaya Şenlik’ten mazbatasını aldı. Adliye önünde açıklama yapan Maçoğlu, aylardır yürüttüğü çalışmanın karşılığı olan mazbatayı teslim aldığı için mutlu olduğunu ve hafta başından itibaren çalışmalarına başlayacağını belirtti.

‘ÇİÇEK YERİNE BAĞIŞ YAPMALARINI RİCA EDİYORUM’

Başkan Maçoğlu, tebrik ve ziyaretler için çiçek alınması yerine belediyenin Sokak Hay-vanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışta bulunulmasını isteyerek, şunları söyledi:

“Sonunda aylardır döktüğümüz terin karşılığı olan mazbatayı aldık, şimdi sıra belediyede. Saat 13.00’te belediyede devir teslim töreni olacak. Bundan sonra süreç bizim için yeni başlıyor. Muhtemeldir ki Tunceli halkının ilgisi olacak. Pazartesi gününden itibaren halkımız bizi ziyarete gelecek ve biz de hizmete başlayacağız. Herkesin artık çok rahat gelebileceği ve kapıları hep açık olan belediye var, bunu da burada söylemek istiyorum. Ovacık’ta belediye başkanlığı yaptığım dönemin tecrübesinden biliyorum. Birçok dostumuz bize çiçek hediye gibi bir şeyler getirmeye çalışacak. Ben burada özellikle şunu belirtmek isterim. Belediyemizin Sokak Hay-vanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi var. Oradaki sokak hay-vanlarının bakımının daha rahat gerçekleştirilmesi ve beslenmesi için belediyemizin açacağı hesap numarasına çiçek ve hediye göndermek yerine buraya bağış yapmalarını rica ediyorum. Çiçek ve hediye kabul etmiyoruz, sokak hay-vanlarının bakımı için açacağımız hesaba yardımda bulunurlarsa çok daha iyi olur.”

68 MİLYON TL BORÇ

Dersim Belediye Meclisi Üyesi Candan Badem, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Belediyeyi 68 milyon TL borçla devraldık kasada 266 bin TL var. Ayrıntıları da paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …