Anasayfa / Politika / KCK yöneticisi Rıza Altun iddiaları yalanladı

KCK yöneticisi Rıza Altun iddiaları yalanladı

Kandil’e düzenlenen hava sal-dırısında ağır ya-ralandığı ve akibetinin belirsiz olduğu ileri sürülen KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun, söz konusu sal-dırıyı doğrularken hakkındaki iddiaları ise yalanladı.

21 Mart’ta, MİT ve TSK tarafından Kandil’de yürütülen ortak bir operasyonla PKK’nin üç üst düzey yönetisinin ö-ldürüldüğü, PKK’nin kurucu kadrolarından KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun’un da ağır ya-ralandığı açıklanmıştı.

Bu açıklamadan haftalar sonra PKK’ye yakın bir televizyon kanalına konuşan Altun, hakkında ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

“Doğru 21 Mart’ta Kandil’e bir hava sal-dırısı oldu” diyen Altın ancak bu sal-dırının olduğu yerde bulunmadığını belirtti.

Altun, “Orada olmadığım halde böyle bir propaganda yapılma ihtiyacı duyuldu. Bu sadece benim şahsımda da değil.Birçok arkadaşla ilgili aynı şeyler yapıldı. Kırmızı listeler veya şu bu şekilde propagandalar yapılır. Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor. Bunlar özel sa-vaş propagandalarıdır” dedi.

Ne olmuştu?

Anadolu Ajansı (AA), MİT ve TSK ortaklığında 21 Mart Perşembe günü Kandil’de PKK’nin üst düzey yöneticilerini hedef alan bir hava harekatı düzenlendiğini duyurmuştu.

Haberde, söz konusu sal-dırıda PKK’nin Dış İlişkiler Sorumlusu “Navdar” kod adlı Mikail Özdemir, KCK Sözcüsü “Serhat Varto” kod isimli Emrullah Dursun ve Kandil Bölgesi Sorumlusu “Sinan Sor” kod adlı Ali Aktaş’ın hayatını kaybettiği, PKK’nin kurucularından Rıza Altun’un ise ağır ya-ralı olduğu belirtilmişti.

Altun ve arkadaşlarına ilişkin bu haber Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da doğrulanmıştı. Soylu, “Kandil’de Apo’nun bir adamını daha, dördüyle beraber götürdük. Onlara güzel bir seçim hediyesi verdik” sözlerini sarf etmişti.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından, “PKK’ya ağır bir darbe daha indirdik. Suudi Arabistan’ın Okaz gazetesinin 2017’de ‘PKK’nın dışişleri bakanı’ diye takdim ettiği PKK’lı terörist Rıza Altun ve beraberindekiler güvenlik güçlerimizin başarılı hava harekatıyla vu-ruldu” demişti.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …