Anasayfa / Politika / Kızıltepe’de kayyum belediye bina ve araçlarını hibe etmiş

Kızıltepe’de kayyum belediye bina ve araçlarını hibe etmiş

Mardin’de kayyum yönetimindeki Kızıltepe İlçe Belediyesi’nin, belediyeye ait çok sayıda taşınmazı Milli Eğitim Bakanlığı’na, belediyeye ait araçları da Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hibe ettiği ortaya çıktı.

Hibe skandalı, 31 Mart yerel seçimlerinde HDP adayının belediyeyi yüzde 70’in üzerinde bir oy oranı ile kazanmasının ardından ortaya çıktı. Buna göre belediyeye ait olan ve belediyenin Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetiminde olduğu dönem Gençlik Kültür Merkezi olan bina Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) devredildi. Yine Bahçelievler mahallesinde bulunan Bahçelievler Halkevi de MEB’e hibe edilen taşınmazlar arasında yer aldı.

Belediyeye ait olan ve personel servisi olarak kullanılan iki adet aracın da MEB’e hibe edildiği öğrenilirken, yine belediyeye ait olan beş adet binek aracın Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edildiği öğrenildi.

Kaynak: MA

Kontrol Edin

Erdoğan, bakın hangi lider ile kıyaslanmak istemiyor

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses’te yayımlanan “Ümmet, Rahmet, Zahmet” başlıklı yazısında dikkat çekici bir anısını paylaştı. …