Anasayfa / Politika / ‘Komünist Başkan’ın ilk icraatı duvarları yıkmak oldu

‘Komünist Başkan’ın ilk icraatı duvarları yıkmak oldu

Dersim Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu seçimi kazandıktan sonra kayyum döneminde güvenlik gerekçesiyle belediye önünde yaptırılan duvar ve korkulukları yıktırdı.

31 Mart yerel seçiminde TKP’den aday olan Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını aldıktan sonra ilk işi kayyum tarafından belediye etrafını çevrelen duvar ve korkulukları yıkma karar aldı.

Sabah saatlerinde ilk olarak demir korkulukların sökümünün ardından iş makinesi ile duvarların yıkımı gerçekleştirildi.

Vatandaşların cep telefonu ile görüntülediği yıkım çalışması ile ilgili açıklamada bulunan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Halk ile belediye arasındaki engellerin kaldırılması, daha şeffaf ve görünürlüğü kılmak adına duvarlar yıkıldı. Dışarıdan, halk tarafından belediye görünmemeye başladı. Şeffaf belediyecilik anlayışını görünür kılmak adına; halk ve belediye arasındaki duvarları kaldırdık” dedi.

Belediye önünün yeniden düzenleneceğini ifade eden Maçoğlu, “Çok uzun süredir buraların dizayn edilmesi, güzel bir çevre düzenlemesine ihtiyaç olduğundan kaynaklı bir çalışma yaptık. Çünkü hakikaten belediyenin içinden dışarısı, dışarıda da belediyenin içi görünmüyordu. Biz biraz daha şeffaf, o şeffaf belediyecilik anlayışını biraz daha görünür kılmak adına yaptık bu çalışmayı. Yoksa bir şeyleri yıkalım, bir şeyleri kıralım, bir şeyleri değiştirelim meselesi değil. Tersine halkla belediye arasındaki bütün engelleri kaldırmak içindir” diye konuştu.

Kontrol Edin

İsmail Küçükkaya Fox TV’den atıldı mı? Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni açıkladı

Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni olarak Doğan Şentürk, Fox TV’de yaşanan ayrılıklar sonrası açıklama yaptı. …