Anasayfa / Politika / Kuzu’dan Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’ya çağrı

Kuzu’dan Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’ya çağrı

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan anayasa profesörü Burhan Kuzu, yeni parti kurma hazırlıklarında olan AK Partili küskünler Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’ya “Yuvaya dönün” çağrısında bulundu.

AK Partili küskünler Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmaları 23 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra hızlanmıştı. Hatta Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşerek partisinden ayrılacağını kendisine ilettiği biliniyor. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de Ali Babacan liderliğinde kurulacak partiye destek verdiği biliniyor. Yeni partilerin yeni yıldan önce kurulması bekleniyor.

AK Parti içerisinden çıkacak iki yeni partinin hükümetin oylarını olumsuz yönde etkileyeceği tartışılırken, AK Partinin kurucu isimleri arasında yer alan ve kendisini “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mimarı” olarak niteleyen Burhan Kuzu’dan dikkat çekici bir çağrı geldi. Kuzu, Twitter hesabından Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun adını vererek “Gelin yuvaya dönün, birlikte çalışalım” dedi.

“Sayın Davutoğlu, Sayın Babacan ve birlikte hareket eden dava arkadaşlarım: Hep birlikte yola çıktık, çok önemli işlere imza attık” diyen Kuzu, “Kendinize göre haklı gerekçeleriniz olabilir ama davamız hepsinin önündedir. Gelin yuvaya dönün beraber çalışalım. Bu davetim yürektendir” ifadelerini kullandı.

Kontrol Edin

“Reis bizi Afrin’e götür” sloganının mucidi soluğu bedellide aldı

AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Kongresinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı asker üniformalı gençlerle karşılayan …