Anasayfa / Politika / Leyla Halid, Leyla Güven’i ziyaret etti

Leyla Halid, Leyla Güven’i ziyaret etti

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid, “Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması” talebiyle 159 gündür açlık grevi eyleminde olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etti.

Leyla Güven’in “Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması” talebiyle başlattığı açlık grevi eylemi 159. gününde.

Leyla Halid, bugün saat 10:00’da Leyla Güven’i Diyarbakır’daki evinde ziyaret etti. Ziyarette Leyla Halid’e, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, HDP Milletvekili Saliha Aydeniz ve TJA aktivistleri eşlik etti.

Leyla Halid’i, Güven’in kızı Sabiha Temizkan karşıladı. Ziyaretinden dolayı Leyla Halid’e teşekkür eden Güven, yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı fazla konuşamayacağını dile getirdi.

“Sizinle buluşmak benim için çok sevindirici” diyen, Leyla Halid, şöyle devam etti:

“Bu mücadelede senin bizle devam etmeni istiyoruz. Sen güçlüsün. Sen bizle olduğunda biz daha güçlü olacağız. Ben de çok mutluyum. Genel Sekreterimiz sevgilerini ve saygılarını gönderdi. Şimdi o da ce-zaevinde. 13 yıldır ce-zaevinde. Yoldaşlarımız diyor ki; güçlü olsun biz de onunlayız. Yüzlercesi, binlercesi şu an açlık grevinde. Tabi siz de şu an açlık grevindesiniz. Seninle görüşmek benim bir görevimdir. Çünkü hepimiz direnişteki kadınlarız, mücadeledeki kadınlarız.

Biz elimizdeki her şeyi kullanıyoruz, yüzleşmek için. Ama aynı zamanda biz geleceğimiz, çocuklarımız için yaşamak zorundayız, bunu zorlamak zorundayız. Hala seçtiğimiz yolda bizim yürümemiz gerekiyor. Özgürlüğe ve zafere giden yolda yürümemiz gerekiyor. Halkımızın özgürlüğüne ve zaferine giden yolda. Aynı zamanda sesimiz birçok yere de yayıldı, birçok barışçıl yere de yayıldı. Filistin ve Kürtlerin de açlık grevlerinde destek aldılar.”

Leyla Halid ve beraberindekiler, HDP Diyarbakır İl Örgütü’nde 3 Mart’tan beri süresiz-dönüşümsüz açlık grevindeki HDP’li Dersim Dağ, Tayip Temel ve Murat Sarısaç’ı ziyaret etmek üzere yola çıktı.

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …