Anasayfa / Politika / Mehmet Metiner: Herkesi kucaklamak da neyin nesi?

Mehmet Metiner: Herkesi kucaklamak da neyin nesi?

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, ‘herkesi kucaklamak’ söylemiyle ilgili olarak bir değerlendirme yaptı. Metiner, “Hiç kimse bizden bu ülkeye, bu vatana, bu millete, bu milletin değerlerine düş-manlık edenleri sevmemizi ve kucaklamamızı beklemesin. Bunun dışındaki herkese yüreğimiz de kucağımız da ardına kadar açıktır” dedi.

Metiner, “Herkesi kucaklamak da neyin nesi?” başlığıyla yayımlanan yazısında ‘herkesi kucaklamak’ söyleminin hem gerçekliği hem de geçerliliği olmayan kof bir iddia olduğunu savundu. Metiner şunları kaydetti:

“Herkesi kucaklamak”, hem gerçekliği hem de geçerliliği olmayan kof bir iddia. “Kimseyi ayırmadan herkesi sevmek!” gibi… Hiç lafı eveleyip gevelemeden belirteyim: Son zamanlarda imal edilmiş bazı kişiliklerin dili bu tür sureten sevgi söylemleriyle dolu. “İnadına sevgi” diyenler bir bakıyorsunuz sizi imha edilmesi gereken düş-man olarak görüyor. Size karşı tarifsiz bir öfkeyle dolu. Size karşı kalbinde zerre kadar sevgisi yok. Eline geçseniz sizi kıtır kıtır doğ-rayacak insanlar bir bakıyorsunuz “sevgi pıtırcığı” olup çıkmışlar karşınıza.

Erdoğan’ın şahsında onun gibi düşünen herkesi düş-mandan beter görenler bir bakıyorsunuz yavuz hır-sız misali bir de “ötekileştiriliyoruz!” yalanı üzerinden ki-n ve nef-ret duygularını örtmeye çalışıyorlar. Yetmezmiş gibi kendi cürümlerini üstünüze boca ediyorlar utanmadan.

Kontrol Edin

Erbil’deki saldırıda hayatını kaybeden Türk diplomatın kimliği belli oldu

Başkent Erbil’de bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden diplomatın Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu’nda görevli Osman …