Anasayfa / Politika / Mesrur Barzani’den HDP’ye destek sözü

Mesrur Barzani’den HDP’ye destek sözü

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Eşbaşkan Sezai Temelli başkanlığındaki Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti ile bir araya geldi.

Mesrur Barzani, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Erbil’e gelen Sezai Temelli başkanlığındaki HDP heyeti ile bir araya geldi.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Barzani görüşmede, sa-vaş ve yı-kımların hiç kimsenin faydasına olmadığını belirterek, bölgede barış ve güvenlik noktasında atılacak her türlü adımı destekleyeceğini ve demokrasi ile barışçıl diyalog sürecinin, sorunların çözümü için en iyi yol olduğunu vurguladı.

Sezai Temelli ise, Kürdistan Bölgesi’nin yeni kurulan hükümetinden dolayı Mesrur Barzani’yi kutladı.

Temelli, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin bölge barışında önemli rol üstlenmesini umut ettiğini kaydederek, “Kürdistan Bölgesi’ndeki kazanımların korunması gerekir” dedi.

HDP heyeti bugün ayrıca, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu), Kürdistan İslami Topluluk Partisi (Komel) ve Kürdistan Komünist Partisi yetkilileri ile görüştü.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …