Anasayfa / Politika / Mesut Barzani’den İran saldırısına ilişkin mesaj

Mesut Barzani’den İran saldırısına ilişkin mesaj

Kürdistan Demokrat Partisi Genel Başkanı Mesut Barzani, İran’ın Koye’deki Kürdistan Demokrat Partisi – İ ve Kürdistan Demokrat Partisi (HDK) merkezlerine düzenlemiş olduğu saldırılara ilişkin bir mesaj yayınladı.

Rûdaw’ın haberine göre, Barzani mesajında “İran İslam Cumhuriyeti’nin Koye’deki demokrat partilerinin merkezlerine düzenlediği saldırı çok endişeliyim ve derinden üzüldüm” ifadelerine yer verdi.

Saldırılardan dolayı endişesini belirten Barzani mesajında “Kürdistan Bölgesi’nin çekişmeler meydanına çevirilmemesi talep ediyorum. Çünkü Kürdistan Bölgesi’nin önünde ciddi sorun, meydan okumalar ve tehditlerle karşı karşıyadır” dedi.

Saldırılarda yaşamını yitirinlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılar için acil şifa dileğinde bulunan Barzani “Kürt milletinin sorunu şiddet, öldürme ve bombardımanla çözülmeyeceğini ifade etmek istiyorum. Barışçıl yöntem bütün sorunlar için en iyi çözüm yoludur” diye belirtti.

Kontrol Edin

Erdoğan, bakın hangi lider ile kıyaslanmak istemiyor

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses’te yayımlanan “Ümmet, Rahmet, Zahmet” başlıklı yazısında dikkat çekici bir anısını paylaştı. …