Anasayfa / Politika / YSK, MHP’nin Kars talebini kabul edildi

YSK, MHP’nin Kars talebini kabul edildi

Kesin olmayan sonuçlara göre HDP’nin kazandığı Kars’ta YSK, MHP’nin oyların yeniden sayımı talebini kabul etti..

Kars Belediye Başkanlığını kazanan HDP’li Ayhan Bilgen, Kars’ta MHP’nin başvurusu üzerine YSK’nin hiç bir somut delil olmadan tüm oyların yeniden sayım talebini kabul ettiğini belirtti.

AA’nın açıkladığı verilere göre Kars’taki oy dağılımı şu şekilde:

Oy sayım işlemi kabul edildikten sonra Kars Belediyesi önünde yaşanan hareketliliği Twitter hesabından paylaşan Kars Belediye Başkanlığını kazanan Ayhan Bilgen, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Görev teslimine kadar bir tek evrak im-ha olur, kaybolur yada ya-narsa sonuçlarına katlanırsınız. Bugüne kadar dönen dolaplara göz yumanlar da su-ç ortağıdır” dedi.

Yeniden sayım sürecinde HDP’nin oylarının arttığını MHP oylarının ise düştüğünün görüleceğini de belirten Ayhan Bilgen, “Belediyede yan-gından mal ka-çırma derdine düşenler için müfettişleri göreve çağırıyoruz. Elimizdeki hukuksuzluk belgelerini mazbatayı aldığımız gün yargı ve kamuoyuna sunacağız” ifadeleri kullandı.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …