Anasayfa / Politika / Milli Savunma Bakanlığı Kürdistan bölgesine kara harekâtı başlattı

Milli Savunma Bakanlığı Kürdistan bölgesine kara harekâtı başlattı

Operasyona Hava Kuvvetleri’nin de destek verdiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklaması şöyle: “Dün saat 22.00’de Irak’ın kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekât başlatıldı.”

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “”Elde edilen gelişmeler sonucunda 12 Temmuz 2019 akşamı, Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 22.00’de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde, tespit edilen farklı bir bölgede yeni bir harekât başlatılmıştır.

Bu harekât ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesine devam edilecektir” denildi.

Operasyonun Hava Kuvvetleri, kara at-eş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri ve İHA’ların desteğinde planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi.

Kontrol Edin

Diyarbakır’dan Kürdistan Bölgesi’nden turistlere destek: Gezi iptal edildi

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl mahallesinde Kürdistan Bölgesi’nden gelen turistlere yönelik ırkçı sal-dırı Diyarbakır’daki sivil …