Anasayfa / Politika / Milli Savunma Bakanlığı’ndan Hakkari açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Hakkari açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki sınır hattında çıkan ça-tışmada 4 askerin hayatını kaybettiğini, 6 askerin ya-ralandığı bildirdi.

Hakkari’nin Kürdistan Bölgesi sınırının sıfır noktasındaki Çukurca ilçesinde, askeri üs bölgesine PKK’liler tarafından sal-dırı düzenlendi.

Çukurca ile Yüksekova arasındaki Seriveri bölgesinde meydana gelen sal-dırının hemen ardından Hakkari’de de askeri hareketlilik yaşandı.

Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, TSK’nın Kürdistan Bölgesi sınırlarında yürüttüğü operasyonlar esnasında PKK ile askerler arasında ça-tışma çıktığı belirtildi.

Çatışmada 4 askerin hayatını kaybettiği, 6 askerin ya-ralandığı ifade edilen açıklamada, 4 askerden 2’sinin ya,ralı olarak kaldırıldıkları hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

Çatışmalardan sonra bölgede uçak ve helikopter hareketliliği de yaşanırken, geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

Kontrol Edin

Datça’da kayyım protestosu: 21 kişi gözaltına alındı

Datça’da, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını protesto etmek …