Anasayfa / Politika / MNG Kargo’dan HDP’ye açıklama var ama özür yok

MNG Kargo’dan HDP’ye açıklama var ama özür yok

MNG Kargo, HDP’ye kargo gönderen kişiye ‘Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir’ mesajı atılmasıyla ilgili açıklamasında “Bu mesajlar, kuryelerin el terminallerinden gitmektedir” denildi. Özür dilenmeyen açıklamada, konu haber sitelerinde yer almadan inceleme başlatıldığı anlatıldı.

Batman’dan Ankara’daki HDP Genel Merkezi’ne bazı evrakları kargoyla gönderen Reşat Akıncı’ya MNG kargo tarafından ‘Gönderiniz HDP PKK’ya teslim edilmiştir’ mesajıyla ilgili firma açıklama yaptı. MNG’nin açıklamasında durumla ilgili özür yer almazken, sorumluluğun bu işlemi yapan çalışanda olduğu ve haber yayılmadan önce inceleme başlatıldığı anlatıldı.

MNG’nin açıklamasında şöyle denildi: “MNG Kargo olarak tüm Türkiye’ye 10 bin kişilik bir ekiple hizmet eden bir markayız. MNG Kargo kullanıcılarına teslimatlarıyla ilgili ulaşan bu mesajlar, kuryelerin el terminallerinden gitmektedir ve hazır şablon mesaj, kuryenin içeriği değiştirmesiyle özelleşebilmektedir. Bu bağlamda çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur. Öncelikle, tüm Türkiye’de her kesimden müşterimize hizmet veren kurumumuzun tek önceliği müşterilerine kaliteli hizmet vermek olup herhangi bir siyasi görüşe taraf olmadığını vurgularız. Ortaya çıkan bu durumdan duyduğumuz rahatsızlık sebebiyle şirket olarak konu haber sitelerinde yer almadan önce süreç hakkında inceleme başlattığımızı belirtmek isteriz.”

NE OLMUŞTU?

31 Mart’ta Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) belediye meclis üyesi seçilen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Reşat Akıncı, parti genel merkezine geçtiğimiz hafta içinde Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuru yapabilmek için evraklarını MNG Kargo ile gönderdi. Akıncı’ya MNG Kargo’dan gönderdiği evrakların parti genel merkezine ulaşması aşamasında 3 kere mesaj geldi. Akıncı’ya kargo şirketi tarafından gönderilen son mesajda ise “Gönderiniz 06/05/2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK’ya teslim edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …