Anasayfa / Politika / Nagehan Alçı, AK Parti’nin HDP niyetini fısıldadı

Nagehan Alçı, AK Parti’nin HDP niyetini fısıldadı

Habertürk’te ekrana çıkan Nagehan Alçı, İstanbul seçimleriyle ilgili ‘HDP yeni aday çıkaracak’ iddiasında bulunarak, bir anlamda AK Parti’nin suflesini yapmış oldu.

Seçimin iptal edileceğini ilk kendisinin yazdığını ileri süren Alçı, “Bana gelen bilgiler doğrultusunda bu kez HDP kendi adayıyla 23 Haziran seçimlerine gidebilir” dedi.

Alçı, 2 Mayıs’ta 8 yıl sonra avukatlarıyla görüştürülen Öcalan’a ilişkin ise, “Bana, Abdullah Öcalan’ın HDP’nin kendi adayıyla çıkmasını istediği şeklinde bir takım bilgiler geldi” ifadesini kullandı.

Son zamanlarda bazı konularla alakalı olarak kamuoyunda algı oluşturmak isteyen AK Parti’nin evvela kendisine yakın yazarlar ve gazeteciler aracılığıyla gündem oluşturma politikası uyguladığı biliniyor.
İstanbul’u geri alabilmek için HDP’nin oylarının CHP’ye kaymasına engel olması gerektiğini bilen AK Parti’nin bu amaçla Öcalan’ın Kürtler ve HDP üzerindeki etkisini kullanması sürpriz bir gelişme olmadı..

Nagehan Alçı’nın bu iddiasının zamanlaması, Perşembe günü Öcalan ile görüşmelerine rağmen bugüne kadar bir açıklama yapmayan Öcalan’ın avukatlarının bugün açıklama yapmayı akıllarına getirmeleri AK Parti’nin İstanbul seçimlerini kazanabilmek için bir kez daha Kürt kozunu oynayacağının sinyalleri olarak görülüyor.

kaynak:Krdnews

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …