Anasayfa / Politika / Örgüt üyeliğinden yargılanan sanığa hac izni

Örgüt üyeliğinden yargılanan sanığa hac izni

KHK ile ihraç edilen on binlerce kişinin haklarında soruşturma bulunmamasına rağmen pasaportları iptal edilirken F.A, “Hacca gideceğim” diyerek yurt dışı yasağının kaldırılmasını istedi.

Terör örgütü üyeliğinden yargılanan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra yurt dışına çıkış yasağı konulan F.A’nın ‘bir daha gidemeyebilir’ gerekçesiyle hacca gitmesine izin verildiği ortaya çıktı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre KHK ile ihraç edilen on binlerce kişinin haklarında soruşturma bulunmamasına rağmen pasaportları iptal edilirken F.A, “Hacca gideceğim” diyerek yurt dışı yasağının kaldırılmasını istedi. F.A’nın, “Hacca gitmeye hak kazandığım için yurtdışına çıkış yasağım kaldırılmalı” talebini Isparta 3’üncü Ağır Ce-za Mahkemesi kabul etti.

Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi: “Sanığın yedi yıldır hacca gitmek için müracaat ettiği, 2019 yılı kurasında hac kayıt hakkı kazandığı, kesin kaydını yaptırdığı, hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılmaması durumunda hac görevini yerine getiremeyecek.”

Mahkeme, ayrıca, bir daha kayıt yaptırma şansı olmayan F.A’nın mağdur olmaması için bu kararın alındığını vurguladı.

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …