Anasayfa / Politika / Pervin Buldan’dan çözüm süreci açıklaması

Pervin Buldan’dan çözüm süreci açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında konuştu. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal kararı verdiği İstanbul seçimlerini eleştiren Buldan, HDP’nin kazandığı bölgelerde devlet eliyle atanan kayyumlara da tepki gösterdi. “Bizim belediyelerimize karşı her türlü hukuk dışı yöntemlere başvurdular ve hâlâ devam ediyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Gerekirse halkımızla birlikte belediye önünde irade nöbeti tutarız o iradeyi size teslim etmeyiz” diyen Buldan, “Çalınan oylarımızın da, gasp edilen belediyelerimizin de hakkını 23 Haziran’da soracağız” dedi.

Buldan, “23 Haziran seçimi bizim için aynı zamanda Şırnak, Muş, Bitlis, Bağlar seçimidir. Gasp edilen altı belediyemizin seçimidir. Gasp edilen 6 belediyemizin seçimidir. 23 Haziran seçimleri, hır-sızlığa karşı halk iradesinin galip geleceği bir seçim olacaktır” diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Buldan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Hukuksuzluğa karşı bedenini açlığa yatıranların vermiş olduğu mücadele demokrasiye, barışa ve tüm Türkiye halklarına kazandıracaktır. Şunu herkes bilmelidir ki, halkların taleplerine asla karşı durulamaz. Direnmek yaşamaktır, yaşamak direnmektir.

“Türkiye eninde sonunda demokratik çözüm ve barış çizgisine evrilecektir. Ya Kürt sorunu, demokrasi ve adalet sorunu çözülecek ya da ülke, devlet, iktidar çözülecek! Devleti ve iktidarı çözüm çizgisine getirecek olan da demokratik toplumsal mücadelenin büyüklüğüdür.

“İstanbul halkına çağrı yapıyorum: YSK’nin 250 sayfalık hukuksuzluğuna karşı gelin 23 Haziran’da öyle güçlü bir cevap verelim ki aradaki fark tam 250 bin olsun! Bunlar başka türlü anlamayacak çünkü! O farkı 250 bin yapalım ki felekleri şaşsın.

“İstanbul seçimleri bizim için hırsızlığa karşı halk iradesinin galip geleceği bir seçim olacaktır.

“Bizim belediyelerimize karşı her türlü hukuk dışı yöntemlere başvurdular ve hâlâ devam ediyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Gerekirse halkımızla birlikte belediye önünde irade nöbeti tutarız o iradeyi size teslim etmeyiz. Çalınan oylarımızın da gasp edilen belediyelerimizin de hakkını 23 Haziran’da soracağız. 23 Haziran seçimi bizim için aynı zamanda Şırnak, Muş, Bitlis, Bağlar seçimidir. Gasp edilen altı belediyemizin seçimidir. Gasp edilen 6 belediyemizin seçimidir. 23 Haziran seçimleri, hırsızlığa karşı halk iradesinin galip geleceği bir seçim olacaktır.

“Tatvan’da yaşanan gaspa Tayvan Meclisi’nde yaşanan bir olaymış gibi seyirci kalırsanız, batıdaki her belediyeyi Tatvan gibi yaparlar. Bunu hiç kimse unutmasın. Sustukça sıra size gelir. Omuz omuza mücadele edelim ki hep birlikte kazanalım. Faşizmi hep birlikte yenelim.

“Selahattin Demirtaş’lar, Sebahat Tuncel’ler, Burcu Çelik’ler, Sırrı Süreyya Önder’ler demokrasi için ihtiyaçtır.

“AKP Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş ’23 Haziran’a kadar bizi idare edin, sonrasında tövbe ederiz’ diyor. 23 Haziran sonrası toplu tövbeye çıkacaklar, çünkü gü-nahları çok! Merak etmeyin, İstanbul halkı 23 Haziran’da size sandıkta tövbe ettirecek.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …