Anasayfa / Politika / PKK’den HDP önünde eylem yapan ailelerle ilgili açıklama

PKK’den HDP önünde eylem yapan ailelerle ilgili açıklama

Yaklaşık 20 gündür, çocuklarının HDP tarafından dağa gönderildiğini iddia eden ailelerin HDP Diyarbakır İl Binası önündeki oturma eylemleri devam ediyor.

Çocuklarının, HDP tarafından ka-çırılarak PKK’ye götürüldüğünü iddia eden ailelerin, HDP Diyarbakır İl Binası önündeki oturma eylemleri iki haftayı geçti. Oturma eylemine ilişkin AK Partili Milletvekilleri, Vatan Partisi yöneticileri ailelere destek için yanlarına gitti. İktidara yakınlığıyla bilinen medya kuruluşları da her gün haberler yayınladı.

HDP ise konu ile ilgili defalarca açıklamalar yapıp, sorunun çözüm yerinin parlamento olduğunu belirtip, mecliste bulunan bütün partilere çözüm için çağrıda bulundu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, çözüm yerinin devletin kapısı olduğunu vurguladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise, basının tavrına tepki gösterip, sorunu çözecek yerin devlet olduğunu belirtti.

Konu ile ilgili Medya TV’de bir açıklama yapan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu ise HDP’nin böyle birşey yapmadığını açıkladı.

Karasu açıklamasında şunları dedi

Bu gençleri HDP gerillaya göndermiyor. Gerillayı HDP yaratmadı, gençleri dağa gerilla olmaya onlar göndermedi, aksine gerilla mücadelesi, serhildanlar ve Türkiye’deki devrimci demokrasi mücadelesi demokratik siyasal mücadele alanını ortaya çıkardı.

Bunu herkes de bilecek, HDP de ya da başka siyasal partiler de bilecek. HDP binasına gönderilen aileler özgür ve demokratik yaşam için mücadele edenlere ve bu sa-vaşın bitmesini isteyenlere karşı bu kirli sa-vaşı sürdüren za-limlerin yanında yer almaktadırlar. Gençlere böyle sahip çıkılamaz; bu tutum gençlere dü-şmanlık yapmaktır, bu sa-vaşın sürdürülmesini istemektir. Nitekim bu ailelerin HDP’nin kapısına gönderilmesinden sonra her gün onlarca genç gözaltına alınmaktadır.

 

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …