Anasayfa / Politika / PKK’den, Kandil operasyonu ve Başkanlık Konseyi üyesi hakkında açıklama

PKK’den, Kandil operasyonu ve Başkanlık Konseyi üyesi hakkında açıklama

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, 5 Temmuz günü Kandil’de düzenlenen hava sal-dırısında KCK Genel Başkanlık Konseyi üyesi Diyar Garib (Helmet) ile yanında bulunan Devran ve Şahin isimli gerillaların hayatını kaybettiğini açıkladı.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığından yapılan açıklada 5 Temmuz’da Kandil’e düzenlenen hava sal-dırısında KCK Genel Başkanlık Konseyi üyesi “Helmet” kod adlı Diyar Garib Muhammed’in Devran ve Şahin (Abdulkadir Aslan) adlı diğer iki PKK üyesi ile birlikte yaşamını yitirdiği bilgisine yer verildi.

Açıklamada Diyar Garib Muhammed’in 25 yıldır PKK saflarında sorumluluk aldığı, PKK Lideri Öcalan’ın yanına giderek eğitim aldığı, PKK Merkez Komite ve KCK Yürütme Konseyi üyeliği ile PÇDK Genel Başkanlık ve Eşbaşkanlık görevi yaptığı belirtildi.


Türkiye medyası bugün, Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kandil’in Kortek bölgesinde düzenlenen operasyonda KCK Başkanlık Konseyi ve PKK Yürütme Konseyi üyesi Diyar Garib’in yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

Haberde, bu operasyonun PKK’nin ana karargahının bulunduğu Kandil’de bir üst düzey yetkiliye yönelik ilk operasyon olduğu vurgulanmıştı.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …