Anasayfa / Politika / Recai Kutan’dan Karamollaoğlu açıklaması

Recai Kutan’dan Karamollaoğlu açıklaması

SAADET Partisi’nin eski Genel Başkanı Recai Kutan’dan, Karamollaoğlu’nun pasaport açıklamasına destek: Üzücü bir hadiseydi, ben de İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkiliyi aradım ve bu ayıbın düzeltilmesini istedim.

SAADET Lideri Temel Karamollaoğlu’nun, isminin karşısına ‘terör’ ifadesi yazılarak, pasaportunun yenilenmediğini açıklamasının bir açıklama da Saadet Partisi kurucu Genel Başkanı Kutan’dan geldi.

Kutan, Milli Gazete’ye yaptığı açıklamada, Temel Karamollaoğlu’nun açıklamalarını doğruladı. Kutan, “Genel Başkanımız Temel Bey pasaportunu yenilemek maksadıyla nüfus müdürlüğüne gidince kendisini karşılıyorlar, ilgi gösteriyorlar. Daha sonra pasaportunuzu değiştirme imkânımız yok, çünkü isminizin yanında terörle iltisaklı notu var diyorlar. Bunun üzerine Temel Karamollaoğlu beni aradı ve nasıl bir yol izleyeceğimizi istişare ettik. Üzücü bir hadiseydi, ben de İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkiliyi aradım ve bu ayıbın düzeltilmesini istedim. Yetkili beni dinledikten sonra durumu araştırdı ve 1 saat sonra beni aradı. Bir yanlışlık olduğunu ve Temel Bey’in pasaportunu değiştirebileceğini söyledi” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV’de katıldığı programda Özlem Akarsu Çelik’in sorusu üzerine 24 Haziran seçimlerinin ardından pasaport değiştirmek için gittiği nüfus müdürlüğünde isminin karşısına ‘terör’ ifadesinin yazıldığını öğrendiğini söylemişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun pasaportun o dönem yaşanan yoğunluk nedeniyle 6 gün sonra verildiğini söylemesi üzerine hükümete yakın medyada, ‘Pasaport krizi yalanlandı’ şeklinde haberler yer almıştı.

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …