Anasayfa / Politika / Saadet Partisi adayı seçime 3 gün kala AK Parti’ye geçti

Saadet Partisi adayı seçime 3 gün kala AK Parti’ye geçti

Saadet Partisi tarafından Ankara’da Elmadağ Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Nuri Yurdakul, yerel seçime 3 gün kala adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Saadet Partisi Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Yurdakul, “Bugün itibarıyla yuvam olarak kabul ettiğim ve çok da emek sarfettiğim AK Parti’de siyasete devam kararı aldım” dedi.

Yurdakul, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Saadet Partisi’nden Elmadağ Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu anımsatarak, “Bir şe-hit babası olarak, terör örgütleriyle kol kola girmiş partilerin sadece ‘yıkmak’ üzerine kurulu ittifaklarını kabullenmem ve içime sindirmem asla mümkün değildir. Terör kadrolarını belediye kadrolarına taşıyacak bir yıkım şebekesinin unsuru olmayı, şehidimizin aziz hatırasına hürmetsizlik olarak addederim. Özellikle Elmadağ’da, Saadet Partisi’nden adaylığımı ve Elmadağlı hemşehrilerimin şahsıma samimi teveccühünü kullanarak, CHP’nin ve ittifak ortaklarının hiç de hak etmediği bir kazanım elde etmesine gönlüm razı olamaz” dedi.

Hasan Bitmez

Nuri Yurdakul açıklamasının sonunda AK Parti’ye katıldığını şöyle duyurdu, “Bugün itibarıyla yuvam olarak kabul ettiğim ve çok da emek sarfettiğim AK Parti’de siyasete devam kararı aldım. Elmadağ’da ve Ankara’da kurucusu olduğum AK Parti’nin bir kez daha zafer kazanması, Elmadağ’a ve Ankara’ya yeni hizmetler kazandırması için mücadelem kararlılıkla devam edecektir”

Saadet Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Yurdakul’un istifası ile ilgili olarak Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İktidarın seçim süreci başladığı andan itibaren teşkilatlarımız ve adaylarımız üzerinde if-tira, teh-dit, teklif, şantaj, yıldırma ve bas-kıları devam ediyor. İktidar ne yaparsa yapsın milletimiz gerçeğin farkındadır. Elmadağ dâhil Türkiye’nin bütün seçim bölgelerinde oy pusulasında 1. sırada Saadet Partisi’nin adı ve amblemi çıkacaktır. Yapılan bu sal-dırılara milletimiz en güzel cevabı sandıkta verecektir” dedi.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …