Anasayfa / Politika / Salih Müslim’den Erdoğan’a yanıt: Mümkün değil

Salih Müslim’den Erdoğan’a yanıt: Mümkün değil

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçimlerden sonra ‘Suriye krizini savaş sahasında çözeceğiz’ açıklamasına cevaben, Demokratik Birlik Partisi (PYD) Diplomasi ve İlişkiler sorumlusu Salih Muslim yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Suriye krizinde sorunun bir parçası olduğundan çözümün tarafı olmasının mümkün olamayacağını dile getirdi.

Erdoğan’ın açıklamasına cevaben PYD Diplomasi ve İlişkiler sorumlusu Salih Muslim K24 TV’ye verdiği mülakatta şunları dile getirdi: “Türkiye 7 yıldır Suriye’de yaşanan krizin çözümü için herhangi bir çaba sarfetmediği gibi çözüm yollarını tıkamaya çalışıyor. Her defasında sert ve teh-dit söylemlerini esas alıyorlar. Ama biz hem Türk halkından hem de Kuzey Kürdistan’da yaşayan halkımızdan bu türden söylemlere kulak asmamalarını istiyoruz. Çünkü bu söylemler tamamen yalanlar üzerine kurulu.”

Bazı siyasetçiler de, Erdoğan’ın Suriye krizine ilişkin açıklamalarının, sadece seçim propagandası olduğunu zaten Suriye krizinin çözümü Türkiye’nin elinde olmadığını dile getiriyor.

Kontrol Edin

HDP’li vekilden Öcalan açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Başkan Mesud Barzani’nin, Kürt sorununun çözümünde Kürtlere …