Anasayfa / Politika / Sırrı Sakık’tan Sırrı Süreyya Önder’e ziyaret

Sırrı Sakık’tan Sırrı Süreyya Önder’e ziyaret

Eski HDP’li vekil Sırrı Sakık, Kandıra 1 Nolu F Tipi Ce-zaevi’nde 6 aydır tu-tuklu bulunan eski HDP Milletvekili ve yönetmen Sırrı Süreyya Önder’i ziyaret ederek, fotoğrafını paylaştı.

Eski HDP milletvekili Sırrı Sakık, 6 aydır Kandıra 1 Nolu F Tipi Ce-zaevi’nden kalan İmralı Heyeti üyesi ve eski milletvekili Sırrı Süreyya Önderi ziyaret etti. Sakık, ziyaretten bir kare fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, “Ne yazık ki bir ce-zaevi hatırası. Kandıra Ce-zaevi’nde iki Sırrı’nın buluşması. Herkese çok selamları var” diye yazdı.

Sırrı Süreyya Önder, çözüm sürecinde İstanbul Newrozu’nda yaptığı konuşma nedeniyle hakkında İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, “Örgüt propagandası” yaptığı iddiasıyla 3 yıl 6 ay hapis ce-zası almıştı. İstinaf Mahkemesi tarafından ce-zası onanan Önder, 6 Aralık 2018 tarihinde Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Ce-zaevi’ne konulmuştu.
Kaynak: M.As

Kontrol Edin

Kayyım, işçiyi ‘sahte evrakla’ KHK’lı yapıp işten çıkarmış

Silvan Belediyesi’nde taşeron işçi olarak çalışan Nasır Çeliktemel, belediyenin kayyımla yönetildiği 2017 yılında memurlar için …