Anasayfa / Kadın / Soyunma kabininin içindeki kadınların fotoğrafını çeken müezzin için karar

Soyunma kabininin içindeki kadınların fotoğrafını çeken müezzin için karar

Bursa’da bir alışveriş merkezindeki mağazada soyunma kabinine giren kadınların görüntülerini çekerken ya-kalanan müezzin tu-tuklandı. Mağazadaki müşterilerden M.V., bir kıyafeti denemek için soyunma kabinine girdikten sonra kabinin üzerinden uzatılan cep telefonuyla görüntülediğini fark etti. Kadını çığlık atması üzerine soyunma kabini dışında olan Yakup Çerkez, kaç-maya başladı. Genç kadın, Yakup Çerkez’nin peşine düştü. Güvenlik görevlileri tarafından ya-kalanan Yakup Çerkez, olay yerine çağrılan polise teslim edildi.

Ç. gözaltına alınırken, şikayetçi olan M.V. ifadesinde, ”Beğendiğim kıyafetleri denemek için mağazanın içinde bulunan kabine girdim. Kıyafetleri denemeye başladım.

Üst tarafta telefon olduğunu gördüm. Çığlık attım. Üzerimde kıyafet yoktu. Telefonu görünce bağırdım ancak kıyafetim üzerimde olmadığı için çıkamadım. Kabinin perdesini aralayıp, yan kabinin kapısına baktım. Bir erkeği çıkarken gördüm. Mağazadakilere ‘Tutun kabinde fotoğrafımı çekiyor’ diye bağırdım. Hızlıca giyindim ve dışarı çıktım. Telefonunda pek çok kadının kabinlerde görüntülerini çekmiş olduğunu gördük” dedi.

‘ARKADAŞIMA ŞAKA YAPIYORDUM’ DEDİ

Hakkındaki su-çlamaları kabul etmeyen Yakup Çerkez ise, ”Arkadaşımla kıyafet almak için mağazaya girdik. O bir kabine girip, soyunmaya başladı. Ben de kıyafet beğenip, kabinlere gittim. Arkadaşıma şaka yapmak için cep telefonumun kamerasını açıp, kabinin üzerinden çekim yapıyordum. Ancak bir çığlık sesi duydum.

Arkadaşımın bulunduğu kabini karıştırdığımı fark ettim. Amacım arkadaşımı çekip, şaka yapmaktı. Kızın orada olduğunu bilmiyordum, kendisini ilk kez gördüm” diye konuştu.

Nilüfer Müftülüğü’nde müezzin olan Yakup Çerkez sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …