Anasayfa / Politika / Tatlıses: Ahmet Kaya’nın önüne kalkan olurdum, kellemi koyardım

Tatlıses: Ahmet Kaya’nın önüne kalkan olurdum, kellemi koyardım

‘Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet’in li-nç edilmesine izin vermezdim.’

Hükümete yakınlığıyla bilinen şarkıcı İbrahim Tatlıses, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisini nereye çağırırsa gideceğini söyleyerek “Ö-lene kadar da yanındayım. Hastalandığımda her anımı takip etti. Beni hiç yalnız bırakmadı. Vefa budur işte.” dedi.

Ahmet Kaya’nın linç edilmek istendiği gece hakkında konuşan Tatlıses, “Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet’in li-nç edilmesine izin vermezdim. Önüne kalkan olurdum. Kellemi koyardım, yine korurdum onu.” diye konuştu.

Tatlıses’in Sabah’ta yaptığı açıklamaların bir kısmı şöyle:

AHMET KAYA HASRET ÇEKTİĞİ İÇİN Ö-LDÜ

– Kürtçe şarkının yasak olduğu yıllarda bu yasağı siz delmiştiniz değil mi?

Evet. Kenan Evren ve Turgut Özal’ın da olduğu bir gecede Kürtçe şarkı söyledim. Hatta Kenan Evren şarkı söylemeye başlayınca kalkıp gitti. “Tepki göstermek için gitti” denildi ama sonra beni aradı, “Kusura bakma, ilaç saatim vardı o yüzden gittim, yanlış anlama” diye açıklama yaptı.

– Ahmet Kaya’nın ‘Kürtçe bir şarkı söyleyeceğim’ dediği için başına gelmedik şey kalmamıştı…

Ahmet canımdı. Hep “Ahmet Kaya o gece li-nç edilirken sen de oradaydın, müdahale etmedin” diyorlar. Orada değildim. Taksim Maksim’de sahnedeydim o gece. Gece 12’de sahneden indim ve sonra gittim geceye. Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet’in li-nç edilmesine izin vermezdim. Önüne kalkan olurdum. Kellemi koyardım, yine korurdum onu. Olayların büyümesine müsaade etmezdim zaten en başta. Gurbete gitti sonra. Türkiye hasretinden ö-ldü.

ERDOĞAN BENİ NEREYE ÇAĞIRIRSA GİDERİM, Ö-LENE KADAR YANINDAYIM

– Siz Erdoğan’ın düzenlediği resepsiyonlara, mitinglere katılan bir sanatçısınız. Hatta zaman zaman bu yüzden sizi eleştirenler de oluyor…

Recep Tayyip Erdoğan her şeyden önce çok vefalı bir insan. Ben onu ha-pisteyken bir kere ziyaret etmiştim. Hatta ondan sonra Cem Uzan döneminde meydanlarda onu çok eleştiren konuşmalar da yapmıştım. Seçildikten sonra “O kadar açıklamamın ardından tacım da, tahtım da devrilir” dedim ama öyle olmadı. Ne tahtıma, ne de tacıma karıştı. Onu o kadar eleştirmeme rağmen beni nerede gördüyse sevgi ve saygıyla yaklaştı bana. Böyle birinin yanında olmayıp da ne yapacaksınız? Kim ne derse desin umurumda değil, Erdoğan beni nereye çağırırsa giderim. Ö-lene kadar da yanındayım. Hastalandığımda her anımı takip etti. Beni hiç yalnız bırakmadı. Vefa budur işte.

– Çözüm sürecine de destek veren isimler arasındaydınız…

Tabii desteklerim. Barış için gittim ve destekledim, “İnsanlar ö-lmesin” dedim. Başkan Erdoğan’la Diyarbakır’a gittiğim için, barışı desteklediğim için beni eleştirenler var. Ayıptır. İnsanlar ö-lmesin diye gittim ben… Şimdi beni eleştirmek için sağda solda bunu yazıyorlar. Barış istemek kötü mü anlamış değilim. Siyasi görüşüm yüzünden neler neler yazıyorlar… Yazsınlar hiç önemli değil, ne olduğum ortada. Ama kimse unutmasın; hepimiz bu toprakların evladıyız, bu ülke hepimize emanet, biz de birbirimize emanetiz.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …