Anasayfa / Politika / Tatvan’da HDP ile AK Parti arasında başabaş yarış

Tatvan’da HDP ile AK Parti arasında başabaş yarış

31 mart seçimleri sona erdi. Milyonlarca insanın oy kullandığı 31 mart seçimleri katılımın yoğun olarak gerçekleştiği seçimlerden biriydi. Oy verme süreci Kürt illerinde 07:00 ile 16:00 arasındaydı.

Uzun bir propaganda süresinden sonra düzenlenen 31 Mart yerel seçimlerinde oy sayım işlemleri devam ediyor. Saat 17:00’de sona eren ve resmi sonuçların henüz açıklanmadığı seçimde sürpriz sonuçlar ortaya çıkıyor.

Oy verme işleminin saat 16:00’da sona erdiği Kürt illerinde ise HDP ile AK Parti arasında kıyasıya bir yarışın olduğu gözleniyor.

Sandıkların %74’ünün açıldığı Bitlis’in Tatvan ilçesinde HDP’nin adayı Habip Yeşiltepe %44,91 ve AK Parti’nin adayı Mehmet Emin Geylani ise oyların %44.55’ini almış görünüyor. 2014 yerel seçimlerinde AK Partili Fettah Aksoy Tatvan Belediye Başkanı olmuştu. Sonuçlar bu şekilde devam ederse, HDP AK Parti’ye kaybettiği Tatvan belediyesini tekrar almış olacak.

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …