Anasayfa / Politika / TSK’dan Duhok’ta hava operasyonu

TSK’dan Duhok’ta hava operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait sa-vaş uçaklarının bugün Duhok’un Amediye ilçesine bağlı Şeladize kasabası sınırlarındaki Kurojero Dağı’nı 3 defa bom-baladığı belirtildi.

Şeladize Nahye Müdürü Warşin Salman, sa-vaş uçaklarının bugün saat 09:15 sıralarında üç defa Kurojaro Dağı’nda bulunan PKK mevzilerini bom-baladığını söyledi.

Rûdaw’ın haberine göre Warşin Salman, “Bu hafta içerisinde ikinci defadır uçaklar Kurojaro Dağını bo-mbalıyor. Ayrıca bölgeye sürekli top atışı gerçekleştiriliyor. Bombalanan bölge dağlık alan olduğu için can kaybı olup olmadığını henüz birlmiyoruz” dedi.

Salman, “Türk ordusu son zamanlarda bu bölgede PKK’ye karşı hava sal-dırılarını yoğunlaştırdı. Bom-bardımanlar kırsal kesimdeki köylüleri de korkutuyor. Halk bu yüzden sınır bölgelerindeki köylerine gidemiyor” diye konuştu.

Haberde bölgede TSK ile PKK arasında yaşanan ça-tışmalardan dolayı son 20 yılda 365 köy boşaltıldığı, sadece 2018’den bu güne 20 sivilin ça-tışma ve bom-bardımanlar nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Öte yandan TSK’nin önceki gün Kürdistan Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Hakurke’ye yönelik karadan ve havadan başlattığı operasyon sürüyor.

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …