Anasayfa / Politika / Üç Kürt partisinden HÜDA PAR’a taziye ziyareti

Üç Kürt partisinden HÜDA PAR’a taziye ziyareti

Bayramı vesilesiyle PAK, PSK ve HAK-PAR heyetleri karşılıklı birbirlerini ziyaret etti. Her üç partiden bir heyet de HÜDA PAR’a taziye ziyaretinde bulundu. Bayram ziyaretinde öne çıkan başlık ise “ulusal birlik” konusu oldu.

Kurban Bayramı vesilesiyle Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) ve Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) hayetleri karşılıklı bayram ziyareti gerçekleştirdi.

Rûdaw’ın haberine göre PAK MYK üyesi Hanifi Turan, “Biz bayramın anlam ve önemi doğrultusunda Kürdistani partiler arasında sıcaklık olsun istiyoruz. Kürt halkının her tarafta birlik ve beraberliğe ihtiyacı var” dedi.

Bayramlaşma ziyaretlerinde öne çıkan konu ise “ulasal birlik” oldu. Heyetler mesajlarında Kürtler arasındaki birlik arzusuna vurgu yaptı.

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç da, “Kürt partiler arasında diyalog ve ziyaretler bizim açımızdan önemlidir. Bu gün olmasa bile yarın birlik olmak zorundayız. Gerçekçi ve samimi bir yol izlendiğinde amaçlarımıza ulaşabiliriz” diye konuştu.

Öte yandan HAK-PAR, PSK ve PAK’tan bir heyet de geçtiğimiz Cuma günü hayatını kaybeden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz için HÜDA PAR’a taziye ziyaretinde bulundu. Heyet ayrıca bayram vesilesiyle de tebriklerini bildirdi.

Kurban Bayramının ikinci gününde Halkların Demokrasi Partisi (HDP) de Diyarbakır’da kapılarını halka açtı.

Bayram ziyareti esnasında Rûdaw’a konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz ise, “Zaman ulusal birlik zamanıdır. Kürt halkı da ulusal ittifak içerisinde bayramı karşılamalı” dedi.

Kaynak: Rûdaw

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …