Anasayfa / Politika / Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ertan, belediyenin borcunu açıkladı

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ertan, belediyenin borcunu açıkladı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli Van Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Eş Genel başkanları belediye eşbaşkanları Mustafa Avcı ve Bedia Özgökçe Ertan ile partililer karşıladı. Ardından belediye binası önünde basın açıklaması yapıldı.

Halka teşekkür eden Ertan, “Bir yandan halka hizmet etmeye çalışıyoruz bir yandan da sizlere söz verdiğimiz gibi kayyumların bıraktığı tahribatı inceliyor ve bu talanın sebebini halkımıza anlatmak için incelemelere devam ediyoruz. Sayın Bekir Kaya’yı rehin alarak hap-se atan zihniyetin bu binanın etrafını neden beton bloklarla ördüğünü, neden onlarca koruma orduları ile gezdiklerini, onca yığınak yaptıklarını içerdeki ta-lan tablosunu görünce daha iyi anlıyoruz” dedi.

‘VAN BELEDİYESİNİN BORCU 1.2 MİLYAR TL’

İhaleler ve dosyalarla ilgili bütün detayları halkın bilgisine sunacaklarını ifade eden Ertan, sadece büyükşehir belediyesinin borcunun 1.2 milyar TL olduğunu söyledi. Ertan, “Bu borçla bizi baş başa bırakanlar onların yaptıkları işlemler konusunda hesabını soracağımızdan emin olsunlar. Bu sözü halkımıza verdik çalışmalarımızı da başlattık. Bu beton blokların sebebi halkın hesap sormasını engellemek içindir. Van halkının talepleri için hizmet sunmak değilmiş tek dertleri kendilerini korumak ve bu talan düzenini örtbas etmekmiş” diye konuştu.

Kontrol Edin

AK Partili eski vekilden kayyım ve Bülent Arınç iddiası

Eski AK Parti Bursa Milletvekili ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan, İçişleri Bakanlığı kararıyla 3 HDP’li …