Anasayfa / Politika / Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları göreve başladı

Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları göreve başladı

Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı yüzlerce kişinin katılımıyla belediyeye giderek görevlerine başladı. KHK’li oldukları gerekçesiyle 3 belediye eşbaşkanının mazbatalarının AK Partili adaylara verilmesini kınayan eşbaşkanlar, onları asla meşru belediye başkanları olarak görmeyeceklerini söyledi.

Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı yüzlerce kişinin katılımıyla belediyeye giderek görevlerine başladı. Sabah saatlerinde HDP İl binasından belediyeye kadar yürümek isteyenlere polis izin vermezken, yapılan uzun süreli tartışmaların ardından halk ara sokaklara dağılarak belediye binası önünde bir araya geldi. Ardından belediye binası önüne gelen Özgökçe ve Avcı’yı yüzlerce kişi “Direne direne kazandık” sloganlarıyla karşıladı.

‘BU BAŞARI SİZİN BAŞARINIZDIR’

Ardından konuşan Mustafa Avcı ise, belediyenin halkın belediyesi olduğunu söyleyerek, “Belediyemiz zorla ve gaspla elinizden alınmıştı. Bir daha iradenizi ortaya koyarak belediyeyi geri aldınız. Bu başarı sizin başarınızdır. Kayyumları meşru olarak görmüyoruz. Biz bu belediyeyi kayyumdan değil Bekir Kaya’dan devralacağız. Size belediye binasının özgür olacağına dair söz vermiştik. Belediyemizin kısa süre içerisinde özgürleştireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından belediyeye geçen eşbaşkanlar tebrikleri kabul etti.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …