Anasayfa / Politika / Vatan Partisi’nden ‘Komünist Başkan’ hakkında mahkemeye başvuru

Vatan Partisi’nden ‘Komünist Başkan’ hakkında mahkemeye başvuru

Vatan Partisi üyeleri, kamuoyunda ‘Komünist Başkan’ olarak tanınan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve belediye tabelalarında ‘Tunceli’ yerine ‘Dersim’ yazılması kararına imza atan Belediye Meclisi üyeleri hakkında su-ç duyurusunda bulundu.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Ankara Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, belediye tabelasına ‘Tunceli’ yerine ‘Dersim’ yazılması yönündeki Belediye Meclisi kararının hukuksuz olduğunu savundu.

‘Su-çu ve su-çluyu övme’, ‘halkı ki-n ve düş-manlığa tahrik ve aşağılama’, ‘kanunlara uymama’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlarından Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Belediye Meclisi’nde karara onay veren üyeler hakkında su-ç duyurusunda bulunacaklarını belirten Reyhan, şunları söyledi:

“Buradan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tunceli Valisi Tuncay Sonel’e sesleniyoruz. Bu re-zalete izin vermeyin. Bu sözde karar, önce valinin önüne gidecektir. Kararın reddedilmemesi halinde Vatan Partisi kararın iptali için ayrıca idare mahkemesine gidecektir. Bu kanun tanımazlığa izin verirseniz yarın her Belediye Meclisi kafasına göre il, ilçe isimlerini değiştirme cüretinde bulunur.”

Reyhan ve parti üyeleri, açıklamanın ardından su-ç duyurusu dilekçesini verdi.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …