Anasayfa / Politika / Yeniçağ yazarı İmamoğlu’nun alacağı oy oranını yazdı

Yeniçağ yazarı İmamoğlu’nun alacağı oy oranını yazdı

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan bugünkü yazısında kulislere dayandırdığı bir iddiayı paylaştı. İstanbul’da çok lüks bir otelde, bir anketçi, iki müteahhit ve çok üst düzey AKP’li yöneticinin bir araya geldiğini belirten Takan, anket şirketi sahibinin sesini oldukça yükselterek, “Ben size doğruları söylemek zorundayım. Ekrem İmamoğlu 5 puan farkla yarışı önde götürüyor” dediğini ileri sürdü.

Ahmet Takan, “Müteahhite kötü haber!..” başlığıyla kulis bilgilerini aktardığı yazısnın bir bölümü şöyle:

Yer: İstanbul’da çok lüks bir otel.

Bir masanın etrafında, AKP’den çok üst düzey bir yönetici, 2 müteahhit, saraya çok yakın bir araştırma (anket) şirketi sahibi buluşurlar. Hararetli bir şekilde İstanbul seçimi konuşulur. Gündemin sıcaklığından ara sıra seslerin yükseldiği anlar olur. İşte o anların birinde, anket şirketinin sahibinin tansiyonu iyice çıkar ve sesini oldukça yükselterek, “Ben size doğruları söylemek zorundayım. Ekrem İmamoğlu 5 puan farkla yarışı önde götürüyor. Ne yapacaksınız ona göre yapın” der… Masadakilerin suratı oldukça asılır…

“Masadaki, AKP yöneticisi ile anketçiyi anladık da o 2 müteahhitin ne işi var?” demeyin!.. Daha önceki yazılarımda, AKP’nin yeni İstanbul seçim stratejisinde bu iş kolunda faaliyet gösterenlerin arttırılan zorunluluklarını çıtlatmıştım. Yuvarlak masa toplantısı ile ilgili haber Ankara’da duyulur duyulmaz “eyvah” sesleri yükseldi. Kime ne kadar zorunluluk düşeceği ile ilgili yeni hesaplar yeni tahminler yapılmaya başlandı. Geciken hak edişler tekrar masaya yatırıldı. İlgili Bakanlar ve Bakan yardımcılarının yolu tutuldu. Hileli iflas senaryoları konuşulmaya başlandı!..

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenir mi?.. Tamam doğru da!.. Bir de görünen gerçek var!.. Onca uğraşa rağmen, İstanbul’u tekrar Ekrem İmamoğlu kazanırsa ne olacak?.. Görev zararları (!) nereden tazmin edilecek?.. Paranın gücü, -AKP’nin hesabında olduğu gibi- küskün İstanbul seçmenlerini sandığa götürmeye yetecek mi?.. Sandığa götürseler bile, bunlar oy olarak Binali Yıldırım’ın lehinde olacak mı?.. Binali Yıldırım, gerçekten bu seçimi kazanmak istiyor mu?.. İstanbul seçimini tekrar AKP kaybederse, siyasi geleceği ne olur?.. Kazanana kadar seçim devam ederse,iş adamlarının hali nice olur!?..

Sorular… Sorular… Sorular…
Şüpheler… Şüpheler… Şüpheler…
Zorunluluklar… Zorunluluklar… Zorunluluklar!..

Kontrol Edin

CHP yönetimine kayyım atandı

Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi, partinin il yönetimine 45 günlük süreçte yapılacak olağanüstü kongreye kadar …