Anasayfa / Politika / YPG İdlib operasyonuna ilişkin tavrını açıkladı

YPG İdlib operasyonuna ilişkin tavrını açıkladı

Halk Savunma Birlikleri (YPG) Sözcüsü Nuri Mahmud’un, olası bir İdlib operasyonuna YPG’nin katılmayacağını bildirdi.

YPG’nin İdlib operasyonuna katılacağı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyleyen Mahmud, “Birliklerimizin olası İdlib operasyonunda yer alacağı iddiaları asılsızdır” dedi.

YPG Sözcüsü, YPG-YPJ güçlerinin İdlib operasyonunda yer alacağı iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Mahmud iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

YPG Sözcüsü Mahmud, “İdlib ve çevresindeki yerlere yönelik olası askeri operasyon ihtimalinin artması ile beraber bazı medya kuruluşları güçlerimizin söz konusu operasyonda yer alacağına ilişkin iddialar ortaya atmaktadır. Bu gibi iddiaların gerçekle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır ve tamamen spekülasyona dayalı dezenformasyon niteliğindedir. YPG ve YPJ olarak güçlerimizin azılı terör örgütü IŞİD’e yönelik kapsamlı operasyonlar yürütmekte olduğunu ve bu örgütün Kuzey Suriye topraklarından temizlenmesinin en temel ve öncelikli hedefimiz olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda görüyoruz” diye konuştu.

Afrin’de TSK ve himayesindeki güçlere karşı da “meşru ve haklı bir direniş savaşı” yürüttüklerini ifade eden Mahmud, “İdlib’de birliklerimize ait herhangi bir gücümüz bulunmamaktadır” dedi.

Kontrol Edin

Erdoğan, bakın hangi lider ile kıyaslanmak istemiyor

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses’te yayımlanan “Ümmet, Rahmet, Zahmet” başlıklı yazısında dikkat çekici bir anısını paylaştı. …