Anasayfa / Politika / Yunanistan’da seçimler tekrar mı edilecek?

Yunanistan’da seçimler tekrar mı edilecek?

Yunanistan’da anarşistlerin güçlü olduğu Eksarhia semtinde dün düzenlenen genel seçimlerde bir seçim sandığı çalındı. Seçim sandığının yakıldığı belirtilirken, seçimlerin çalınan sandıkta tekrarlanması gündeme geldi.

Dün Yunanistan’da gerçekleşen erken genel seçim heyecanı Eksarhia semtinden gelen haberle ilginç bir eyleme de ev sahipliği yaptı. Başkent Atina’nın anarşist toplulukları ile tanınan Eksarhia semtinde bir seçim sandığı çalındı. Eksarhia’da bulunan Koletti Sokağı üzerindeki seçim merkezi olarak kullanılan okulu basan anarşistlerin seçim sandığını çalarak kaçtığı belirtiliyor.

Polis, çalınan sandığı ve failleri bulmak için operasyon başlattı. Öte yandan çalınan sandığın yakıldığı da gelen haberler arasında. Aynı semtte bir diğer seçim sandığına da sal-dırı düzenlendiği belirtilirken, bu kez faillerin sandığı çalmayı başaramadığı ifade edildi.

Eksarhia semti, gecenin ilerleyen saatlerinde polis ablukasına alındı ve olayın faillerini ya-kalamak için operasyon gerçekleştirildi. Hırsızlık olayında bahse konu olan seçim sandığında, oy verme işleminin tekrarlanabileceği ifade ediliyor.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …