Anasayfa / Sağlık / Erdoğan: Bizim dönemimizde emir alan hiçbir hükümet olmamıştır

Erdoğan: Bizim dönemimizde emir alan hiçbir hükümet olmamıştır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AK Parti’nin yarım asır daha olacağını ileri sürerek “AK Parti sırça köşklerde halka tepeden bakan siyasetçilerin yeri değildir” dedi. Erdoğan, Rusya’dan S-400 alım sürecine ilişkin ”ABD’nin aklıselimle davranacağını umuyorum” dedi. Erdoğan, ABD’nin F-35 kararı için ise ”F-35 vermiyor musunuz? Peki, kusura bakmayın, biz o konuda da yine tedbirlerimizi alırız, başka yerlere döneriz” ifadelerini kullandı. Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararını da yorumlayan Cumhurbaşkanı, ”Ne oldu, battık mı, bittik mi, her şey yerle yeksan oldu mu? Piyasalar gayet normal karşıladı” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu kast ederek “Birileri parti kuruyormuş bunları hiç kafanıza takmayın. Bu iş böyledir. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler” ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bugün AK Parti’nin kapısından giren herkese bu yol sonuna kadar açıktır. Bu makamlar kimsenin tapulu malı değildir.

Bugün de bölgemizde ve dünyada tüm çalışmalarımızı toprak fıtratına uygun olarak yürütmenin gayreti içindeyiz.

AK Parti’nin siyaset ve insan mayası da işte budur. Maya sağlam olunca ortaya çıkan kadro da ahlaklı, kaliteli oldu. Birlikte inşa ettiğimiz bu parti önümüzdeki yarım asırda da ülkemize hizmet edecektir.

Özellikle il ve ilçe başkanlarımıza bir hususu hatırlatmak istiyorum. Sizlerden hiç vakit kaybetmeden şehirlerinize döner dönmez 2001 yılından bu güne kadar partimizde görev alan her bir kardeşimize mutlaka ulaşmanızı istiyorum. Bu kardeşlerimizin gönüllerini almanızı, sıkıntılarına çözüm aramanızı, kendileriyle irtibatı asla kesmemenizi özellikle talep ediyorum. Ak Parti’ye gönül verenleri kucaklamak demek milletimizin yarısından fazlasını bu çemberin içine almak demektir. Geri kalan Kısıma ulaşmak çok daha kolay ve etkili olacaktır. Milletvekillerimizin seçim bölgelerindeki faaliyetlerini bu doğrultuda ilerletmeleri gerekiyor. Kalbine dokunmadığımız birey bizim değildir.

Bu anlayışla vaktimizin büyük bir bölümünü bu hedefe ulaşmak için ayırmamız şarttır. AK Parti sırça köşklerde halka tepeden bakan, kendi çıkarından başka bir şey düşünmeyen siyasetçilerin yeri değildir. Aksini düşünen varsa yanlış yerde olduğunu bilmelidir.

Kontrol Edin

Roza Organik ballarının hikayesi

Civan Vahap Elmas bir bal üreticisi. Kendisi Van Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı …