Anasayfa / Spor / Kürt pilot birinci oldu

Kürt pilot birinci oldu

Almanya’nın en ünlü formula yarışması Nürburgring’de Porsche Mobil1 Supercup serisinde Diyarbakırlı Kürt 90Autoacademy pilotu Isaac Tutumlu birinci oldu. Yarışmayı birincilikle tamamlayan Tutumlu, Kürdistan bayrağı açtı.

Dün Almanya’nın Nürburgring’de Porsche Mobil1 Supercup serisinde zorlu piste yürütülen yarış sona erdi. Kürdistan bayrağı ile donattığı 90Autoacademy pilotu Isaac Tutumlu yarışta birinci olarak Kürtlerin gönlüne taht kurdu.

Birçok şampiyonası bulunan Isaac Tutumlu, madalyasını aldıktan sonra Kürdistan bayrağı açtı.

Henüz iki yaşındayken ilk kez kartingle tanışan ve 1991 yılından itibaren profesyonel olarak karting şampiyonasıyla yarış kariyerine başlayan Isaac Tutumlu, Diyarbakırlı Türkiye’nin ilk FİFA lisanslı menajer olan Bayram Tutumlu‘nun oğlu olarak İspanya’nın Barcelona kentinde 1985’de dünyaya geldi.

Baba tarafı Diyarbakır’lı olan Isaac Tutumlu’nun annesi ise İspanyol. 21 yaşında yarışlara başlayan İsaac Tutumlu Kürtleri ve Kürdistan’ı uluslararası yarışlarda en iyi şekilde temsil etmesi, kullandığı araca Kürdistan bayrağı boyatmasıyla tanınıyor.

Kontrol Edin

Kayyım, Amedspor kadın takımının servis otobüsüne el koydu

HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla kentin futbol kulübü …