Anasayfa / Politika / Erdoğan’a Said-i Kurdi çağrısı

Erdoğan’a Said-i Kurdi çağrısı

Urfa Medya Yazarlar Derneği, Bediüzzaman Said-i Kurdi’nin naaşının bulunması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Urfa Medya Yazarlar Derneği tarafından Balıklıgöl Yerleşkesinde yapılan basın açıklamasında, Said-i Kurdi’nin naaşının bulunması için Recdep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuldu.

Medya Yazarlar Derneği Başkanı Abdulkadir İkbal, Üstad Bediüzzaman ile ilgili devlet arşivlerinin bir an önce açılması, mezar yerinin tespit edilmesi ve naaşının ilk mezar yerine defnedilmesi gerektiğini söyledi.

Urfa Barosunun Bediüzzaman’ın naaşı ile ilgili çalışmaları takdirle karşıladığını belirten İkbal, “Bütün Urfalılar namına böyle bir çalışma ve üstün gayret, büyük bir mesuliyeti de ortadan kaldırmakta, bu durumdan mustarip ve gerek ülke çapında gerekse ülke dışında birçok insanımızın talebini dile getirmektedir” dedi.

“Bu insanlık su-çu sona ermelidir” diyen İkbal, sözlerine şunları ekledi:

“Komünist olduğu söylenen ve Rusya’da vefat eden Nazım Hikmet’in naaşı Devlet tarafından Türkiye’ye getirildi. 1960 ihtilalinde i-dam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının da naaşları Yassı Ada’dan getirilerek bir anıt mezar yapıldı. Onun için haykırarak diyoruz ki, bir an evvel gerek Genelkurmay’ın ve gerekse Urfa arşivlerinin açılarak büyük İslam Âlimi Said Nursi’nin naaşının yeri tespit edilmeli, ilk defnedildiği asıl mezarı olan Dergâh Camii’ne nakledilmelidir.

Bu insanlık suçunun artık sona ermesini ‘Taşıyla toprağıyla Urfa mübarektir.’ diyen ve bütün Urfalılara selam söyleyen bu büyük İslam kahramanına yapılan ihanetin ve tarihte eşine az rastlanan bu zulmün bir an evvel son bulmasını başta Sayın Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililerden talep ediyoruz.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …